Sigaranın Zararları Beni İlgilendirmez, Ben Kendime Zarar Vermeyi Seviyorum

sigaranin-zararlari-2.jpg

Sigaranın zararları sigara içenlerin konusu değildir. Bunu sebepleriyle diğer yazımız olan “sigaranın zararları sigara bıraktırmaya yetmez” de anlatmıştık. O yazımızı okumadıysanız hemen buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sigaranın zararları sigara içenlerde ilginç tepkiler yaratır.

Bazı sigara içicileri sigaranın zararları söylendiğinde “ben kendime zarar vermeyi seviyorum” derler. Acaba bu doğru mudur? Asla! Eski sigara içicileri ve yıllardır binlerce içiciyi kurtarmış terapistler olarak söyleyebiliriz ki, sigara içenler kendilerine zarar vermeyi sevdikleri için sigara içmezler. Peki neden sigara içerler? Sigara içmeyi durduramadıkları için sigara içmeye devam etmek zorunda kalırlar. Peki neden sigara içmeyi durduramazlar? Çünkü sigaranın zararları olmasına rağmen, sigaranın keyif verdiğini, rahatlattığını ve sigaranın strese iyi geldiğini sanırlar.

Sigara içenlere soruyorum: sigaranın zararlarını biliyor musun? Kızarak yüzüme bakıyor ve evet diyor. Peki neden içiyorsun diyorum. Ben kendimi pek sevmiyorum kendime zarar veriyorum diyor. Peki arada bir balkondan atladığın olur mu, kendini arabaların altına atar mısın, kollarını jiletleyip, bacaklarını kaynar suyla yaktığın olur mu diye sorduğum zaman, ne demek istediğimi anlıyor. Tabi ki hayır bunların hiç birini yapmıyorum deli miyim ben diyor.
Sigaranın zararları artık tüm içicilerin malumu. O yüzden bütün içiciler şöyle düşünebiliyorlar: e sigaranın zararlarını biliyorum ama hala sigara içmeye devam ediyorum, demek ben kendime zarar vermeyi seviyorum.

Böyle sanmaktan kurtulun. Siz kendinize zarar vermeyi sevdiğiniz için değil, zarar vermekten korkmanıza rağmen içiyorsunuz. Ve şunu da anlayın artık: sigaranın zararları hakkında çok şey bilmek sizi korumayacak, size sigara bıraktırmayacak. Yapmanız gereken neden sigara içtiğinizi anlayıp, mutlu bir içmeyen olmanın yolunu öğrenmek.

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arayıp detaylı bilgi versin
Verilerimin saklanmasına ve işlenmesine onay veriyor ve benimle telefon/SMS/e-posta ile iletişim kurulmasını kabul ediyorum.
Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.