EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU


Terapist

EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU
Emel Arslan Büyükmertoğlu seanslarına katılmak için formu gönderebilirsiniz…

  Adınız Soyadınız *
  Telefon Numaranız *
  E-posta Adresiniz
  Yaşınız
  Mesleğiniz?

  [stmgdpr “Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasına ve işlenmesine onay veriyorum.”]


  * Doldurulması zorunlu alanlardır.
  Bu formu doldurarak Allen Carr Türkiye’nin sizinle iletişim kurmasına izin veriyorsunuz.
  Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.  Merhaba, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans, Çağ Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum. Halen Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü lisans öğrencisiyim. Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu EASYWAY Adana şubesinin kurucu ortağı ve terapistiyim.

  Sigaraya 15 yaşlarında başladım ve ömrümün sonuna kadar içeceğimi düşünüyordum. Sigara yasakları başladığında “Sigara İçenlerin Hakları” konulu bir kampanya başlatmayı bile düşünmüştüm. Sigara içenlerin 2. sınıf insan yerine koyulmasına çok ama çok sinirlenmiştim. Devlet ne karışıyordu, biz istediğimiz için içiyorduk!

  10 yıllık içici iken aniden bırakmaya karar verdim. Hatta 3 ay bıraktım. Bir arkadaş toplantısında 1 tane yaktım ve gerisi malum. Sigaraya karşı zaten çok güçsüzdüm, yenilgi ile tamamen pes ettim. Nikotin bandı, sakızı denedim; onlarla hiç olmadı. Artık durumu kabullenip, mücadeleyi bırakmışken Allen Carr Yöntemi ile tanıştım. Ve bütün hayatımı esir alan sigaradan; acı çekmeden, özlemeden, gözüm arkada kalmadan kurtuldum.

  Bazen hayatın anlamını sorgularım, bu dünyaya gelişimizin bir amacı olmalı. Ben de henüz bulmuş değilim ama hayatın anlamını aramaktan, düşünmekten vazgeçmeyeceğimi biliyorum. Kişinin değeri aradığı şeydir demiş Mevlana. Belki de hayatın anlamı yeni şeyler öğrenmektir, dünyayı güzelleştirmektir, dünyaya bir katkı sağlamaktır, insanları sigara bağımlılığından kurtarmaya yardım etmektir. Sigaradan kurtularak hayatıma kattığım mutluluğu (şu anda sigara içenlere sigarasız mutluluk imkansız gibi görünse de ) tüm içicilerin yaşaması için çalışmaktır.

  Sevgilerimle


  DİĞER UZMANLARIMIZ


  Emre Üstünuçar

  Eğitmen / Terapist
  Emre Üstünuçar


  Uzman Psikolog İlknur Üstünuçar

  Uzman Klinik Psikolog
  İlknur Üstünuçar


  İsmail Çatak

  Terapist
  İsmail Çatak  Anıl Yeşildal

  Uzman Doktor
  Anıl Yeşildal


  Banu Dinç

  Terapist
  Banu Dinç


  Aydoğan Tantürkü

  Terapist
  Aydoğan Tantürkü  Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2020 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.