EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU

Emel Arslan Büyükmertoğlu


Terapist

EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU
Emel Arslan Büyükmertoğlu seanslarına katılmak için formu gönderebilirsiniz…
Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz
Yaşınız
Yaşadığınız Şehir?
Mesleğiniz?


* Doldurulması zorunlu alanlardır.
Bu formu doldurarak Allen Carr Türkiye’nin sizinle iletişim kurmasına izin veriyorsunuz.
Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.Merhaba, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans mezunuyum. Çalışma hayatım boyunca Etkili İletişim, Beden Dili, Diksiyon ve Hitabet , Etkin Zaman Yönetimi konularında eğitim programlarını tamamladım. Satranç Antrenörüyüm ve oynamaktan da, öğretmekten de çok keyif alıyorum. Uzun yıllar bir felsefe derneğinde Doğu Bilgeliği, Batı Felsefesi , Mitoloji ve Antik Uygarlıklar Semboloji eğitimi aldım. Tai Chi Chuan, Feng Shui eğitimlerine katıldım.

Sigaraya 15 yaşlarında başladım ve ömrümün sonuna kadar da içeceğimi düşünüyordum. Sigara yasakları başladığında “Sigara İçenlerin Hakları” konulu bir kampanya başlatmayı bile düşünmüştüm. Sigara içenlerin 2. sınıf insan yerine koyulmasına çok ama çok sinirlenmiştim. Devlet ne karışıyordu, biz istediğimiz için içiyorduk!

10 yıllık içici iken aniden bırakmaya karar verdim. Hatta 3 ay bıraktım. Bir arkadaş toplantısında 1 tane yaktım ve gerisi malum. Sigaraya karşı zaten çok güçsüzdüm, yenilgi ile tamamen pes ettim. Nikotin bandı, sakızı denedim; onlarla hiç olmadı. Artık durumu kabullenip, mücadeleyi bırakmışken Allen Carr Yöntemi ile tanıştım. Ve bütün hayatımı esir alan sigaradan; acı çekmeden, özlemeden, gözüm arkada kalmadan kurtuldum.

Bazen hayatın anlamını sorgularım, bu dünyaya gelişimizin bir amacı olmalı. Ben de henüz bulmuş değilim ama hayatın anlamını aramaktan, düşünmekten vazgeçmeyeceğimi biliyorum. Kişinin değeri aradığı şeydir..demiş Mevlana.Belki de hayatın anlamı yeni şeyler öğrenmektir, dünyayı güzelleştirmektir, dünyaya bir katkı sağlamaktır, insanları sigara bağımlılığından kurtarmaya yardım etmektir. Sigaradan kurtularak hayatıma kattığım mutluluğu (şu anda sigara içenlere imkansız gibi görünse de) tüm içicilerin yaşaması için çalışmaktır.

2016 yılında Allen Carr Terapisti Adana Bölge Sorumluluğu görevini üstlendim. Fakat gönlümden geçen; başlayanlar sonsuza kadar bıraksın, yeni nesiller sigarayı hiç tanımadan büyüsün ve sigara bırakma terapistliği tarihe karışsın=).

Sevgilerimle


DİĞER UZMANLARIMIZ


Emre Üstünuçar

Eğitmen / Terapist
Emre Üstünuçar


Uzman Psikolog İlknur Üstünuçar

Uzman Klinik Psikolog
İlknur Üstünuçar


İsmail Çatak

Terapist
İsmail ÇatakAnıl Yeşildal

Uzman Doktor
Anıl Yeşildal


Banu Dinç

Terapist
Banu Dinç


Aydoğan Tantürkü

Terapist
Aydoğan TantürküTüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2020 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.