EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU


Allen Carr Eğitmeni

EMEL ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU

Merhaba, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans, Çağ Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum. Halen Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü lisans öğrencisiyim. Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu EASYWAY Adana şubesinin kurucu ortağı ve eğitmeniyim.

Sigaraya 15 yaşlarında başladım ve ömrümün sonuna kadar içeceğimi düşünüyordum. Sigara yasakları başladığında “Sigara İçenlerin Hakları” konulu bir kampanya başlatmayı bile düşünmüştüm. Sigara içenlerin 2. sınıf insan yerine koyulmasına çok ama çok sinirlenmiştim. Devlet ne karışıyordu, biz istediğimiz için içiyorduk!

10 yıllık içici iken aniden bırakmaya karar verdim. Hatta 3 ay bıraktım. Bir arkadaş toplantısında 1 tane yaktım ve gerisi malum. Sigaraya karşı zaten çok güçsüzdüm, yenilgi ile tamamen pes ettim. Nikotin bandı, sakızı denedim; onlarla hiç olmadı. Artık durumu kabullenip, mücadeleyi bırakmışken Allen Carr Yöntemi ile tanıştım. Ve bütün hayatımı esir alan sigaradan; acı çekmeden, özlemeden, gözüm arkada kalmadan kurtuldum.

Bazen hayatın anlamını sorgularım, bu dünyaya gelişimizin bir amacı olmalı. Ben de henüz bulmuş değilim ama hayatın anlamını aramaktan, düşünmekten vazgeçmeyeceğimi biliyorum. Kişinin değeri aradığı şeydir demiş Mevlana. Belki de hayatın anlamı yeni şeyler öğrenmektir, dünyayı güzelleştirmektir, dünyaya bir katkı sağlamaktır, insanları sigara bağımlılığından kurtarmaya yardım etmektir. Sigaradan kurtularak hayatıma kattığım mutluluğu (şu anda sigara içenlere sigarasız mutluluk imkansız gibi görünse de ) tüm içicilerin yaşaması için çalışmaktır.

Sevgilerimle


DİĞER UZMANLARIMIZ


Emre Üstünuçar

Allen Carr Eğitmeni
Emre Üstünuçar


Uzman Psikolog İlknur Üstünuçar

Uzman Klinik Psikolog
İlknur Üstünuçar


İsmail Çatak

Allen Carr Eğitmeni
İsmail Çatak


Anıl Yeşildal

Allen Carr Eğitmeni
Anıl YeşildalAydogan Tantürkü - Allen Carr Terapisti

Allen Carr Eğitmeni
Aydoğan TantürküAllen Carr Eğitmeni
Hakkı BüyükmertoğluAllen Carr Eğitmeni
Ebru GücelioğluAllen Carr Eğitmeni
Ali Baki GerçekerTüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.