AYDOĞAN TANTÜRKÜ

Aydogan Tantürkü - Allen Carr Terapisti


Allen Carr Eğitmeni

AYDOĞAN TANTÜRKÜ

1979 yılında Ankara’da doğmuş Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Lise ve üniversite dönemlerinde basketbol ile ilgilenmiş, yıldız ve genç milli takım kadrolarında yer almıştır. Ancak geçirdiği sakatlık sebebiyle basketboldan kopmak zorunda kalınca çok kısa bir süre içinde sigara tuzağı ile tanışmış ve kısa sürede günde 1-1,5 paket sigara tüketen biri haline dönüşmüştür.

İş hayatına atılması ve devamında defalarca denediği bırakma girişimlerinin sonuç vermemesi üzerine tükettiği rakam daha da artmış ve günde 2 paketin üzerine çıkmıştır. Geçmişteki sporcu kimliği ve fiziki performansı nedeniyle zaman zaman 3-3,5 paket sigara tüketebilecek bir bünyeye sahip olması, ailesinin ve çevresinin bırakma yönündeki baskıları, onu farklı bırakma arayışlarına itmiştir. İrade gücü, nikotin bantları-sakızları, çeşitli makinalar-cihazlar ve kullandığı ilaçlar sonuç vermeyince Allen Carr Yöntemi’ni denemiş ve bu yöntem sayesinde kalıcı olarak mutlu bir içmeyen haline gelmiştir.

İş hayatı boyunca zaman yönetimi, delegasyon, temel iletişim, beden dili, stres yönetimi ve sunuş becerileri konularında eğitim programlarını tamamlamıştır.

Son olarak 2013 yılında, sahip olduğu ağır tiryakilik geçmişi ve iş hayatı tecrübesini göz önüne alarak; hayatının tümüyle değişmesine yol açan ve kendisiyle birlikte tüm dünyada 50 Milyona yakın insana sigarayı bırakmada yardımcı olan Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Yöntemi Ankara Sigara Bırakma Merkezi Temsilciliği ve sigara bıraktırma eğitmeni görevini üstlenmiştir.


DİĞER UZMANLARIMIZ


Emre Üstünuçar

Allen Carr Eğitmeni
Emre Üstünuçar


Uzman Psikolog İlknur Üstünuçar

Uzman Klinik Psikolog
İlknur Üstünuçar


İsmail Çatak

Allen Carr Eğitmeni
İsmail Çatak


Anıl Yeşildal

Allen Carr Eğitmeni
Anıl YeşildalEmel Arslan Büyükmertoğlu

Allen Carr Eğitmeni
Emel Arslan BüyükmertoğluAllen Carr Eğitmeni
Hakkı BüyükmertoğluAllen Carr Eğitmeni
Ebru GücelioğluAllen Carr Eğitmeni
Ali Baki GerçekerTüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.