DÜNYAYI SİGARADAN KURTARAN ADAM, ALLEN CARR

33 sene boyunca günde ortalama 5 paket sigara içen Allen Carr 1983 yılında son sigarasını söndürdüğü gün eşine inanılması güç bir cümle söyler: “Dünyayı sigaradan kurtaracağım”Allen Carr 02 Eylül 1934 yılında, İngiltere’de çok sigara içen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelir. Babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen 16 yaşında sigara içmeye başlar. Bir kaç yıl içinde günde yaklaşık 100 sigaraya çıkar. Birçok kişinin denediği gibi Allen Carr da tanınan ve bilinen her sigara bıraktırma yöntemini dener. Ancak başarısız olur.

33 sene boyunca günde ortalama 5 paket sigara içen Allen Carr, 1983 yılında kendisi için sigarayı bırakmanın tek kolay yolunu keşfeder ve nihayet kurtulur. Bu seferki bırakışı daha önceki denemelerine hiç benzemez.

Çok rahat, kolay, acı çekmeden ve keyifli bir biçimde sigaradan kurtulur. Ne kilo alır, ne gergin günler yaşar. Bu olağanüstü tecrübesini çevresindeki sigara içen insanlar ile paylaşmaya başlar ve böylece adım adım dünya çapında kabul edilmiş ve denenmiş “Easyway-Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” yöntemini geliştirir. Birebir seansları çoğaldıkça grup seansları yapmaya başlar. Londra’da kurduğu ilk kliniğe dünyanın her yerinden onbinlerce insan katılır. Sonunda, hem kendisi gibi uzmanlar yetiştirmeye hem de sigara bırakma konusunda kitap yazmaya başlar. Yazar olmadığı için kitabına şüphe ve kaygı ile başlar ancak kitap milyonlarca insan tarafından okunur ve 47 dile çevrilir.

Dünya çapında yaklaşık 50 milyonun üzerinde sigara içicisinin “Allen Carr-Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” yöntemiyle sigaradan kurtulduğu bilinmektedir.


Allen Carr

50 Milyonu sigaradan kurtaran Allen Carr sigarayı bırakmanın kolay yöntemini Allen Carr’ın kendisinden dinleyin!


Not: Video İngilizce’dir.


Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.