Uzmanlar Ne Diyor?

Allen Carr’ın Easyway sistemi hakkında otoriteler ve önde gelen sağlık kuruluşu yöneticileri neler dedi…

Uzman ve Otoritelerin Görüşleri

PROF. DR. MANFRED NEUBERGER
VİYANA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BAŞKANI

“Allen Carr yöntemi kurumlar içerisinde sigara içme oranını etkileyici bir ölçüde düşüren tek yöntemdir. Araştırmalarımız gösteriyor ki, yöntem kurumlarda çalışanların sağlık ve memnuniyet derecelerini oldukça olumlu yönde etkiliyor. Allen Carr denediğimiz diğer yöntemlerden ciddi bir fark ile daha başarılı olmuştur.”


DR. ANİL VİSRAM
ROYAL LONDRA HASTANESİ DANIŞMANI

Allen Carr yöntemini bizzat kendim gözlemledim ve çok başarılı buldum. Bu yöntemi tüm kalbimle etkili bir sigara bıraktırma yöntemi olarak destekliyorum.”


DR. RİCARDO SERRALTA GONZALEZ
SCHWEPPES MEDİKAL HİZMETLER KORDİNATÖRÜ

“Ulaştığınız başarı oranı %75-80 diğer tüm yöntemlerin çok üzerinde. Tüm Allen Carr programını muhteşem bir başarı ile tamamladık.”


DR. HAYATİ BIYIK
ANADOLU HAYAT SİGORTA KURUM DOKTORU

Sigarasız bir yaşamın daha çekilmez ve daha zevksiz olduğu, sigaranın “sözde birkaç” bilindik zararı dışında nerede ise her derde deva olduğu gibi yaygın ve kör bir inancın gerçek bir temelden yoksun olduğuna gerçekten inanıyorsunuz bu seminerde. Bildiğimiz halde, belki de işimize gelmediği için bilmek istemediğimiz şeyleri bilinç altından bilinç üstüne çıkartıyor bu seminer. Sigaranın olmazsa olmaz bir dost, arkadaş olduğu düşüncesinin bir yanılsama, bir yanılgı ve kendi kendini aldatmaca olduğu gerçeği kafanıza dank ediyor. Bundan cesaret alarak sigaraya karşı verdiğiniz iç mücadelede onun temelsiz ve yanılsamadan ibaret savlarına daha bir donanımlı ve dayanaklı hale geliyorsunuz psikolojik olarak.


DR. MERTKAN KARADENİZ
BOĞAZİÇİ DİŞ POLİKLİNİĞİ

8 yıl yoğun bir şekilde sigara içmiş biriydim. Bırakabileceğimi hiç düşünmüyordum. İnanın kurtulduğum tarihi hatırlamıyorum ve kesinlikle ne kadar zaman geçtiğini önemsemiyorum. Çünkü hiç önemli değil. Şu anda özgürüm önemli olan bu. Çevremde sigara içenlerden hiç etkilenmiyorum hatta içtiklerini bile fark etmiyorum. (En güzel kısmı bu :)) Ben kurtulalı 2 yıldan fazla oldu. Ümit ederim ki bütün sevdiklerimiz bundan kurtulur.


DR. HASAN KENDİRCİ
SSK BEYOĞLU DİSPANSERİ

Sanırım 4 yıl önce Allen Carr seminerlerinden birine katıldım ve çok yararlandım. Allen Carr yaklaşımının sigarayı bırakmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Sigara içen yakınlarıma ve hastalarıma ‘Sigarayı bırakmanın kolay yolu’ kitabını öneriyorum. Elinize sağlık. Başarılarınızın devamını diliyorum.


Bireysel sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir…


Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.