İLKNUR ÜSTÜNUÇAR

Uzman Psikolog İlknur Üstünuçar


Terapist / Allen Carr Eğitmeni

İLKNUR ÜSTÜNUÇARUzman Klinik Psikolog, Psikoterapist, Süpervizör, Allen Carr Türkiye Kurucu Ortağı ve Kıdemli Terapisti Tüm öğrenim hayatını Berlin’de geçirmiştir. Freie Universitat Berlin-Tıp Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, Rudolph Virchow Klinikum’un Psikosomatik bölümünde Klinik Psikolog olarak Uzmanlığını tamamlamıştır.

Yıllarca klinik deneyimleri yanı sıra “iş hayatında stres”, “iş ortamı analizleri”, “iş hayatında çatışma ile başaçıkma yolları”, “iş hayatında psikosomatik semptomlar” gibi konularda yürütülen birçok araştırma çalışmalarına katılmış ve tüm davranışsal ikili görüşmelerin gerçekleştirilmesinden sorumlu olmuştur.

Dünyaca ünlü Granini, Davidoff, Mercedes-Benz ve Swatch şirketlerinin Almanya’da işe alım ve eğitim süreçlerini hazırlayan ve organize eden Stein Promotions şirketinde beş sene boyunca Eğitmen ve Danışman olarak çalışmıştır. Bu süreç içinde yukarıda belirtilen şirketlerin işe alım, iş başı eğitimleri ve eğitimlerde kazandırılan bilgi ve becerilerin iş ortamına aktarılması konularında çalışmıştır. Ayrıca sunuş teknikleri, beden dili, iletişim ve stres konularında eğitim seminerlerini hazırlamıştır ve yönetmiştir.

1998 yılında İstanbul Alman Konsolosluğu’nun yürüttüğü “Türk ve Alman Eğitim Sistemlerinin Sentezi” adlı projenin Yönetim Kurulu Eğitim Danışmanı olarak çalışmak üzere Türkiye’ye davet edilmiştir.
Proje sürecinde Türk ve Alman eğitim kadrolarının oluşturulmasında danışmanlık yapmıştır. Ayrıca proje kapsamında bulunan öğrenci ailelerine ve öğretmenlerine hem bireysel danışmanlık yapmıştır hem kişisel gelişim seminerleri vermiştir.

2000 yılı itibariyle Yönetim, Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Eğitim Program Yöneticisi ve İnsan Kaynakları danışmanı olarak çalışmıştır.
Temel İletişim ve Empati Geliştirme, Beden Dili, Sunuş Becerileri, Stres Yönetimi, Ekip Oluşturma ve Geliştirme, Eğitimcinin Eğitimi ve Güvenli Davranış Geliştirme konularında eğitim seminerleri oluşturmuş, geliştirmiş ve yönetmiştir. Ayrıca işe alım projelerinde rol almıştır.

2002 yılı boyunca kurumsal çalışmaları ve bireysel danışmanlık hizmetleri yanı sıra Almanya’da “Geliştiren Koçluk” eğitimi almıştır ve Türkiye de uygulamalarını sürdürür.

2003 yılında birkaç ay boyunca Uzak Doğu’da bulunarak “Gevşeme ve Nefes Teknikleri” öğrenmiş ve uygulama hakkı kazanmıştır.

2003 yılının Kasım ayında merkezi Arizona Amerika’da bulunan KnowMeTM uygulamasının Türkiye temsilciliğini almış ve KnowMeTM eğitmeni olmuştur.

2004 yılında, Merkezi İngiltere’de olan, dünyada 50den fazla ülkede bulunan ve başarı oranı en yüksek sigarayı bıraktırma yöntemi kabul edilen Allen Carr Seminerlerinin Türkiye Kurucu Ortağı ve Allen Carr -Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Terapist / Eğitmeni olmuştur.
Bugüne kadar binlerce insana sigara bırakma konusunda destek vermiştir.

Yıllar boyunca “Gestalt Terapi”, “Psikodrama”, “Wellness”, “Yoga ve Meditasyon”, “Mindfullness”, “NLP” başlıkları altında yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleşen sertifika eğitim programlarını tamamlamıştır.

2018 yılında Humboldt Üniversitesi-Berlin verilen Süpervizör unvanına hak kazanmıştır.

Şu an ağırlıklı olarak Psikolojik Danışmanlık ve Bireysel Terapi Seansları yapmaktadır. Ayrıca Kurucu Ortağı olduğu Wellness People şirketine bağlı olarak kurumlara özel “daha mutlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı yaşama” yönelik eğitimler hazırlar ve sunar.

İlknur Üstünuçar evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Farklı hobileri yanı sıra 1990’dan bu yana profesyonel dalgıçlık ve yelkencilik yapar.


DİĞER UZMANLARIMIZ


Emre Üstünuçar

Allen Carr Eğitmeni
Emre Üstünuçar


İsmail Çatak

Allen Carr Eğitmeni
İsmail Çatak


Anıl Yeşildal

Allen Carr Eğitmeni
Anıl Yeşildal


Aydogan Tantürkü - Allen Carr Terapisti

Allen Carr Eğitmeni
Aydoğan TantürküEmel Arslan Büyükmertoğlu

Allen Carr Eğitmeni
Emel Arslan BüyükmertoğluAllen Carr Eğitmeni
Hakkı BüyükmertoğluAllen Carr Eğitmeni
Ebru GücelioğluAllen Carr Eğitmeni
Ali Baki GerçekerTüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.