Sigara Bırakma Merkezi

Sigara bırakma merkezi İstanbul

İstanbul Etiler-Beşiktaş’ta hizmet veren Allen Carr Türkiye sigara bırakma merkezimiz,her yıl onbinlerce içiciyi sigara tuzağından kurtarmaya devam ediyor. Onlardan biri olmak isterseniz, tek yapmanız gereken websitemizdeki iletişim formlarından birini doldurmak ve en yakın tarihli terapiye kayıt olarak bizimle bir araya gelmek?

Sigara bırakma merkezinde ne yapılıyor?

6 saat süren bir terapinin sonunda, herhangi bir araç, ilaç, makine kullanmadan, bıraktıktan sonra irade gücüyle dayanmak zorunda kalmayacağınız bir sigara bırakma deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz. Tecrübeli Allen Carr terapistlerimiz 6 saatlik sürede gün boyunca “neden bırakmalıyız ve neden içmemeliyiz?” yerine, “neden içme isteği duyuyoruz ve bizi sigara içmeye iten bakış açılarından nasıl kurtuluruz?” sorularının cevaplarını tam olarak öğrenmenizi sağlayacak.
Sorunun psikolojik boyutunu nasıl ortadan kaldıracağınızı, “kafada nasıl bitireceğinizi” gösterecekler. Gün içinde verilen molalarda sigara içebildiğiniz için, paketlerinizi yanınızda getiriyorsunuz.
Gün sonunda ise son sigara ritüelini gerçekleştiriyoruz.
Merak etmeyin? Tam olarak hazır olmanızı sağladığımızda, son sigaranızı söndürüp kapıdan çıkmak için sabırsızlanacaksınız.

Sigara bırakma ilaçları

İlaçlarla sunulmaya çalışılan yardımlar tamamen sorunun
fiziksel” kısmına odaklanmaktadır. Çeşitli hap ve ilaçların düzenli kullanımı sonrasında, içicinin içme isteğinden kalıcı olarak kurtulması
umulur“. Ancak gerçekler böyle değildir.
Buna ek olarak ne yazık ki, reçete edilen ilaçların çoğu ciddi yan etkilere sahiptir. Son yıllarda bununla ilgili artan oranda şikayetler almaktayız. Bu yan etkilerin başında, baş dönmeleri-ateş-bulantı-halüsinasyon-depresyona eğilim gibi durumlar var.
Ayrıca herhangi bir ilaç sigara içme isteğini bloke edebiliyor olsaydı bile, bu özellik ilacın kullanımı bırakıldıktan sonra blokajın devre dışı kalacağı ve sigara içme isteğinin geri geleceği anlamını taşırdı. Bu durumda içici,sigara bağımlısı olmak yerine ömür boyu bir ilaç bağımlısı olmayı mı seçmek ister?
Elbette hayır.
Fark yaratacak ve Türkiye’de sigara bırakma konusunda içicilerin başarısını etkileyecek en radikal hamle, sorunun çözümünün sigara içme isteği yaratan zihin yapısını değiştirebilmekten geçtiğini ve bu işi “kafada nasıl bitireceklerini” öğrendikleri zaman daha yüksek başarının sağlanacağını daha çok insanın anlamasına yol açmaktır. Doğru yardım hayat kurtarır…

Sigara bırakma polikliniği

Ülkemizde bulunan sigara bırakma poliklinikleri çeşitli ilaçlarla içicilere yardım sunma çabasındadır. Ve içicilerin yaşadıkları sorunun esas kısmı olan psikolojik bağımlılığın detaylıca üzerinde durup, bu konuda içicileri aydınlatan ve doğru farkındalığa sahip olmalarını sağlayacak bir yardım sunamamaktadırlar.

Sigara bırakma merkezi nerede?

Yardım isteyen her içiciye 36 yıllık tecrübemizi sunarak, mutlu bir içmeyen olmalarını müthiş bir mutluluk hissederek sağlamaya devam ediyoruz.
İstanbul Etiler-Beşiktaş’ta bulunan Allen Carr Türkiye kliniğimize telefon üzerinden veya websitemiz üzerinde yer alan iletişim formlarından ulaşırsanız, memnuniyetle yardımcı olmak isteriz.

Sigara bırakma merkezi yorumları…

Genel olarak sigara bırakma polikliniklerinden ve çeşitli araç,ilaç,makinelerin kullanıldığı sigara bırakma merkezlerinden yardım almaya çalışan içicilerden duyduklarımız ve gördüklerimiz, bu merkezlerden aldıkları yönlendirmelerle bırakmaya çalışan kişilerin, kısa sürede geri döndükleridir.
Geri dönmeyenler ise, sorunun “psikolojik bağımlılık” kısmını halledebilecekleri bir yardım alamadıkları için, yoğun bir irade gücüyle, mutsuz biri olarak ve içmemeye çalışarak hayatlarına devam ediyorlar.
İşin diğer üzücü olan kısmı ise, yanlış tekniklerle bırakma girişiminde bulunup, daha sonra büyük bir suçluluk ve pişmanlıkla tekrar sigaraya dönmek zorunda kalan insanların, bundan bir sonraki denemeyi yapmakta çok daha fazla zorlanmasıdır.

“Denedim ve başarısız oldum”
“Sigarayı bırakmak çok zor birşey”
“Benim bırakabilmek konusunda sergilediğim irade yetersiz”
“Ben ağır vakayım”

Bu gibi örneklerle anlatılabilecek biçimde, büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar.
Ve aslında sorunun kendileri değil, izledikleri yol olduğunu maalesef görmekte zorlanırlar. Ve bu gibi olumsuz deneyimler, başarısızlıkla sonuçlanan bırakma girişimleri ne kadar çoğalırsa, kişinin içine düşeceği dipsiz kuyu o kadar güçlenir.

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.