Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/allencar/public_html/wp-content/themes/AllenCarrTR/single.php on line 121

Sigarayı Bıraktıktan Sonra

sigarayi-biraktiktan-sonra.jpg

Sigara Bıraktıktan Sonra Ne Yapmalı?

Sigarayı bıraktıktan sonra ilk olarak bunun keyfini çıkarmalısınız!
Kafada bitirerek yeni bir sayfa açabilmiş kişi için, özgürlüğün ve giderek artan yaşam kalitesinin müthiş şekilde keyfini çıkarmaya başladığı süreçtir.
Sigara bırakma sonrasında elbette dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Ve bunları Allen Carr Türkiye olarak sunmuş olduğumuz sigara bırakma terapilerinde çok detaylı biçimde katılımcılarımıza anlatırız ve benimsetiriz.
Önemli olan bırakmak değil tekrar başlamayacak bir kafa yapısına erişmektir, bunu çok iyi biliriz.
Fakat hiçbir ön hazırlığa ve herhangi bir metoda sahip olmayan ve bilgi kirliliği yaratarak sigara bırakma sonrasında uyulması gereken kural listelerini etrafa savuran taktisyenlerden ve sözde stratejilerden uzak durmak, son derece faydalıdır.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Psikolojik Değişiklikler…

Aslında sigaranın sağladığına inanılan daha iyi konsantrasyon, daha çok keyif, daha çok dikkat,daha az stres gibi durumların tam tersi olduğunun anlaşıldığı süreçtir. Kişi eskisinden çok daha keyifli, çok daha iyi konsantre, çok daha az sinirli ve stresli, çok daha enerjik ve yaşam doludur.
Doğru şekilde ve kafada bitirerek bırakan kişinin yaşadığı değişim tam olarak budur.
Fakat maalesef aynı şeyleri hiçbir hazırlığa sahip olmadan, sadece çok zararlı olduğu için ve çok para harcattığı için, çok kötü koktuğu için gibi sebeplerle “kafama koydum bırakacağım?” diyerek son sigarasını söndüren kişi için söyleyemeyiz.
Son sigara olması umut edilerek söndürülen o sigaradan sonra, ortaya çıkan psikolojik yoksunluklar, içmek istiyorum ama içmemem lazım? duyguları, yaşanan özlem ve gerginlik,kişinin sigara içicisi iken olduğundan çok daha fazla mutsuz ve stresli olmasına yol açar. Bu da sigarayı bırakmanın çok zor olduğu ve geri dönerse bütün bu semptomlardan kurtulabileceği algısını güçlendirir.
Sigarayı bıraktıktan sonra kafada bitirmeyi öğrenen kişinin yaşayacağı değişiklik sadece olumlu yönde olur?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Çıkan Hastalıklar

Düşünün ki, vücudunuzu günde onlarca defa sigara içerek 4000’den fazla zehir içeren bir dumana maruz bırakıyorsunuz ve bunu yapmayı durdurmanızın sonucunda, vücudunuz ise size hastalık çıkartarak cevap veriyor?
Çeşitli sebeplerden dolayı çok istisna olan durumlar haricindeki tek gerçek şudur : Zehirlerden ve öldürücü dumandan kurtulan tüm organlarınız size teşekkür eder ve giderek daha fazla sağlıklı olmanıza hizmet edecek şekilde çalışmaya başlarlar.

Sigara bıraktıktan sonra vücuttaki ağrılar…

Sigarayı bırakmak vücutta ağrılara yol açmaz. Tam tersi düşünmek gerek.
Sigarayı bıraktığınız için değil, yıllarca vücudunuzu öldürücü bir zehre mahkum ettiğiniz için,vücudunuz iyileşme sürecinde küçük çaplı bir tepki veriyor olabilir mi? Vücudun çalışma prensiplerine müdahale etmeyin ve doğru şekilde kafada bitirmeyi öğrenerek sigarayı bırakan herkesin ağrı, sancı,sızı yaşamadan mutlu bir içmeyen olduklarından şüpheniz olmasın?

Sigara bıraktıktan sonra ciltteki değişiklikler…

Cildiniz kısa sürede çok daha sağlıklı ve parıldayan bir hale gelecek.
Elbette cilt sağlığı konusunda en önemli faktörlerin başında doğru oranda su içmek,beslenme gibi öğeler vardır. Fakat bunların hiçbiri, önem sırası bakımından sigaranın cilde verdiği zararın önüne geçemez.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Ne Kadar Sürede Vücut Temizlenir?

Nikotin bağımlılığı ortalama 3 gün içinde tamamen sona erer ve fiziksel temizlenme gerçekleşir. Fakat vücudun sigara kullanımından dolayı aldığı hasar seviyesi, hem kullandığı süreye hem de genetik mirasına göre değişir.
Vücudun kendini zamanla almış olduğu hasarlardan onarma hızı da, bu faktörlerin durumuna göre değişkenlik gösterecektir.
Ama yaşanan değişim elbette olumlu yönde olacaktır ve sigarayı bırakmak dünyanın en doğru,en harika kararıdır?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Ne Zaman Düzelir?

Bu kişiden kişiye değişkenlik gösterecek bir durumdur. Kişi sigarayı bırakmasına rağmen kötü beslenme,alkol,doğru miktarın çok altında su tüketimi gibi durumlar kişinin hayatında devam ediyorsa ve özellikle egzersizden uzak bir yaşam sürüyorsa beklentilere bir sınır koymak gerekir.
Ama kaçınılmaz gerçek şu ki :
Sigarayı bırakan herkes, çok daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için kendisine harika bir yatırım yapmış olur?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Sinirlilik Ne Zaman Geçer?

Sigarayı bırakan herkes sinirli bir süreç yaşamak zorundadır diye bir algı gerçek dışıdır? Sigarayı bıraktıktan sonra sinirli ve gergin olan, birşeyden vazgeçtiğini hisseden, boşluğa düşen kişi sigarayı bırakamamış kişidir?
Evet yanlış duymadınız?
Bu kişi sigarayı bırakamamıştır, ara vermiştir ve dişini ne kadar sıkarsa sıksın, er ya da geç sigaraya geri dönecektir.
Son sigaranızı söndürdüğünüz andan itibaren, çok şükür kurtuldum duygusuyla son derece mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmeniz mümkündür. Bu durum, Allen Carr yöntemiyle sigarayı bırakan herkes için geçerlidir.
Özlemeden, içenleri görünce kıskanmadan, bir destek ya da ödülden vazgeçmiş gibi hissetmeden, ve de en önemlisi mecbur olduğunuz için değil, artık içme isteği duymadığınız için bırakmış olmak ister misiniz?
Öyleyse Allen Carr Türkiye, sizi bekliyor…

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.