Sigara Bırakma Yöntemleri

sigara-biraktiktan-sonra.jpg
2003 yılında ilk duymaya başladığım bir ifadedir: Sigara Bırakma Yöntemleri.
Sigara bırakmak benim için önemliydi. Çok içiyordum. Ama bırakamıyordum. Sigara nasıl bırakılır bir türlü beceremiyordum. O yüzden Türkiye’de ve dünyada ne tür sigara bırakma yöntemleri var diye araştırmaya başladım. İtiraf edeyim ki, pek çok sigara bırakma yöntemi benim hiç aklıma yatmıyordu.
Bir makineye bağlanmak ya da bir hap içmek bana doğru sigara bırakma yolları gibi gelmiyordu.
Ben hep bilginin gücüne inandım. Bilginin hayat değiştirdiğini birebir yaşadım. O yüzden benim seçeceğim sigara bırakma yöntemi de böyle olmalı diye düşündüm, bana bilgi vermeli, benim kafamı değiştirmeli, bilinçli sigara bırakmamı sağlamalı. Bütün bunları düşünürken yaptığım araştırmalar sırasında Allen Carr ile tekrar karşılaştım. Bir sigara bırakma semineri imiş. Asla sigaranın zararlarını anlatmadan, sigara nasıl bırakılır sorusunun cevaplarını vererek, sigarayı kafada bitirmek ne demektir gibi pek çok önemli soruyu cevapladığını gördüm. Ve 2003 yılında o dönem Türkiye’de Türkçe’de olmadığı için İngiltere’de bir Allen Carr seminerine katıldım.
Sigara bırakmak ne demekmiş, sigara nasıl bırakılır nasıl bırakılmazmış, neden sigarayı bırakamıyormuşum, hepsini ve daha fazlasını öğrendim. Sonra bu öğrendiklerimin hepsini tüm sigara içenler bilsinler istedim. Her sigara içenin sigaradan kolay kurtulabileceğini onlara anlatmak istedim.
O yüzden 2004 yılında Allen Carr Türkiye’yi kurduk. Sigara bırakmanın onlarca yöntemi varken, ama büyük çoğunluğu sigara içicisini iradesiyle başbaşa bırakırken, biz insanlara sigara nasıl bırakılır sorusunun doğru cevabını, sigara bırakmanın doğru yollarını anlatmaya başladık. On binlerce sigara içene yardım ettik. Her yaştan her meslekten. Bu sebeple sigara içenlere önerim, 2009 yılından beri bu ülkede “mantar gibi türeyen” sigara bırakma yöntemleri ile ilgili dikkatli olmalarıdır.
Hayal tacirlerine dikkat etmeleridir. Şunu bilsinler ki, her içici doğru sigara bırakma yöntemiyle sigaradan kurtulabilir. Fakat yanlış yöntem kişinin özgüvenini kırar, daha çok sigara tuzağına iter…

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2019 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.

" "