Sigara Bırakma Sonrası Yapılan Doğru ve Yanlış Davranışlar

sigara-biraktiktan-sonra.jpg

Bu içeriğimizde sigara bırakma sonrası yapılan davranışlar nelerdir, sigara bırakma sonrası neler yapılmalıdır gibi konuları ele almaya çalışacağız. Hadi o zaman hiç vakit kaybetmeden hemen konuya giriş yapalım.

Her sigara içicisinin hayali sigara içmeyen biri olabilmektir. Bazıları bunun için çabalar, uğraşır ve bir şekilde sigarayı bırakır. Fakat burada önemli olan sigarayı bırakmaktan çok sigarayı bıraktıktan sonra yaşanılan durumlarla baş etmektir.


Sigarayı Bıraktıktan Sonra Ne Yapıyorsunuz?

Sürekli sigarayı mı düşünüyorsunuz? Yada daima gergin ve stresli mi dolaşıyorsunuz? Eğer böyle iseniz üzgünüz ki doğru bir sigara bırakma sonrası süreci yaşamıyorsunuz ve muhtemelen sigaraya tekrar başlayacaksınız. Çoğu sigara bıraktırma programı sigara bırakma sonrasında yaşayacaklarına malesef insanları hazırlamaz. Fakat sigara bırakmayı keyifli ve kolay bir hale getiren Allen Carr Sigarayı Bıraktırmanın Kolay Yolu adlı program sigarayı bıraktıktan sonrası için katılımcılarını çok donanımlı hale getirir. Sigarayı bırakanların, sigara bıraktıktan sonra yaptıkları en büyük hatalardan biri tek bir sigaradan bir şey olmaz deyip sigara içmeye tekrar başlamalarıdır. Allen Carr sigara bırakma programı katılımcılarına bunun gibi pek çok konuda bilmeleri gerekenleri öğretir.


Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arayıp detaylı bilgi versin
Verilerimin saklanmasına ve işlenmesine onay veriyor ve benimle telefon/SMS/e-posta ile iletişim kurulmasını kabul ediyorum.
Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.


Sigara Bırakma Sonrası Süreç Nasıl Olmalı?

Sigarayı bıraktıktan sonraki süreç de tıpkı sigara bırakma gibi takip edilmesi gereken bir süreçtir. Bu dönemde ne yapmanız, ne yapmamanız, nasıl davranışlar sergilemeniz gerektiği konusunda yönlendirilmeniz gerekir. Sigara bırakma sonrası irade gücüyle bırakan tiryakilerin belki de en zorlandığı dönemdir. Sigarayı bırakan kişi yaşadığı her sıkıntıyı, stresi sigara içmemeye yorar -ki bunun sigarasızlıkla bir ilgisi yoktur- sigara içmek için akla mantığa uymayan nedenler öne sürer. Ve sonunda beklenen gerçekleşir ve sigara içmeye tekrar başlar. Oysaki sigarayı bıraktıktan sonra yaşayacaklarıyla ve sigara krizinde yapılması gerekenlerle ilgili eğitim almış olsaydı kişi, bu sıkıntıları yaşamadan sigaradan kolaylıkla kurtulabilirdi.


Sigara bırakmak başından sonuna kadar tıpkı bir yapboz gibidir. Resmin tamamlanması yani sigaradan kurtuluşun sağlanması için her bir parçanın yani her bir sürecin doğru bir şekilde tamamlanması gerekir. Sigarayı bıraktıktan sonra yaşadığınız zorlukları yaşamamak için size Allen Carr seminerlerinde söylenenleri ve sigara krizinde yapılması gerekenleri uygulayın. Sigarasız bir hayatın size getireceği avantajları hayal edin. Size hiçbir faydası olmayan ve onlarca zararı olan bir şeye niye tekrardan başlayasınız ki? Hem de tam özgür olmuşken. Sigara bırakma sonrası, sigarayı irade gücüyle bırakanlar için zorlu bir süreçtir ama Allen Carr yönteminde öğretilenlerle kolayca çözülebilir ve baş edilebilir. Sigarayı bıraktıktan sonra neler yapılmalı, neler yapılmamalı, sigara isteği nasıl giderilmeli tüm bilgiler bu yöntemle size verilmektedir. Unutmayın ki o sigaraya başlayan sizdiniz ve uzman terapistlerin yönlendirmesiyle bırakacak olan da sizsiniz…


Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.