Sigarayı Bırakmak İstemiyorum

blog-sigara-birakmak.jpg

Sigarayı Bırakmak İstemiyorum Diyenlerden misiniz?


Bence sigarayı bırakmak istediğinize eminsiniz! Ama bırakabileceğinizden emin değilsiniz! Sigarayı bırakmak istemiyorum diye düşünseydiniz, sigara bırakma hakkındaki internet sitemize gelmezdiniz değil mi? Yapmak istemediğiniz şeylerle ilgili böyle uzun uzun yazılar okur musunuz hep? Mesela araba lastikleri nasıl üretilir konusu hiç ilginizi çekmiyor diyelim. O konuyla ilgili yazıları da okur muydunuz? Tabi ki hayır. İlgimizi çekmeyen konulara niye zaman ayıralım ki?
Ben sizin sigarayı bırakmak istediğinizi biliyorum. ama sigarayı bırakabileceğinize inanmıyorsunuz, onu da biliyorum. Ya da sigarayı bıraksanız da ileride tekrar sigaraya başlamayacağınıza inanmıyorsunuz belki. Ve bu yüzden “sigarayı bırakmak istemiyorum” ifadesinin arkasına saklanıyorsunuz.


Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arayıp detaylı bilgi versin
Verilerimin saklanmasına ve işlenmesine onay veriyor ve benimle telefon/SMS/e-posta ile iletişim kurulmasını kabul ediyorum.
Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.

Sigarayı Bırakmak İstemiyorum Diyen Biriyle İlgili Bir Anımı Anlatmama İzin Verin


Yıllar önce Ankara’da bir otelde bir terapi seminerim vardı. Sabah erken saatte seminer salonuna indim-hep öyle yaparım-odayı hazırlamaya başladım. Tam o sırada kapının dışından gürültüler gelmeye başladı. Ama inanılmaz sesler geliyor, birileri kavga ediyor belli. Ben odayla meşgulken sesler artmaya başlayınca dayanamayıp dışarı çıktım bakmaya. Genç bir çocuk ve inanılmaz sinirli bir kadın bağırıp çağırıyor çocuğa: “Ya nasıl böyle bir şey yaparsın!” Kadının elleri titriyor, suratı kıpkırmızı olmuş. “Sen nasıl bana söylemeden beni sigara bırakma seminerine kayıt ettirirsin. Ben sigarayı bırakmak istiyor muyum acaba? Hayır! Sigarayı bırakmak istemiyorum!”


Öğrendim ki, bir süre önce bizimle sigarayı bırakan oğlu annesi de sigaradan kurtulsun istediği için annesini sigarayı bırakma seminerine kayıt ettirmiş. Sabah seni bir yere götüreceğim bir sürprizim var demiş ve getirmiş. Kendi gibi annesi de sigaradan kurtulsun istiyor. Ben sakince söze girdim “Sizi çok iyi anlıyorum. Emrivaki olmuş bu durum ve kendinizi sigarayı bırakmak için hiç hazır hissetmiyorsunuz. Ama buraya kadar gelmişsiniz artık, hem hepimiz bir gün sigarayı bırakmayacak mıyız zaten, gelin ilk bölümü dinleyin sadece, eğer sevmezseniz ilk arada gidersiniz” dedim. Kadın biraz sakinleşip kabul etti, seansa katıldı, ilk arada yanına gidip, kalmaya devam ederseniz çok sevinirim dedim. Hayatta gitmem artık sağolun dedi ve kaldı. Ve o gruptan en keyifli giden kişiydi. Ama ona sorsanız, sigarayı bırakmak istediğine emin değildi, belki de sigarayı bırakmak hiç istemiyordu 🙂


Sigarayı Bırakmak İstiyorum


Bence deriiiin bi nefes alın şimdi… hadiii alınnn amaaaa 🙂 Tamaaam… şimdiii kendinize içinizden şunu söyleyin: “yapabileceğime emin olsam aslında ben de sigarayı bırakmak istiyorum. Sigarayı kafamda bitirmek istiyorum…”


Açın şimdi gözünüzü lütfen. Kendinize itiraf etmeye başlayın lütfen bunu. Ve şu gerçeği kabul etmenizde fayda var: sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama doğru yardımla!

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.