Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigaralar.jpg

Bu içeriğimizde elektronik sigara ile sigarayı bırakmak konusu üzerinde duracağız. Hiç vakit kaybetmeden hemen konuya girelim.


Son Yılların Moda Aleti Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak

Peki elektronik sigara ile gerçekten sigara bırakılabilir mi?

Maalesef pek çok sigara içicisi ve nikotin bağımlıları sigara bırakma umuduyla elektronik sigara içmeye başlıyor. Bana öyle geliyor ki, sigaranın zararları korkusu, sigarayı bırakma korkusunu geçince, sigarayı bırakmak yerine, bari elektronik sigara ile idare edelim diye düşünülüyor…


Fakat sigara bırakmak ne demek, önce onu anlamak lazım. Sigara bırakmak demek, mutlu bir içmeyen olmak demektir. Sigara bırakmak demek, sigarayı elinden değil kafandan atmak demektir. Artık canın sigara içmek istemiyor demektir. Sigara içenlere kıskanarak değil, üzülerek bakıyorsun demektir. Sigara içme davranışı anlamını kaybetti demektir. Ve tabi artık vücuduna öldürücü bir zehir olan nikotini sokmuyorsun demektir.


Ama elektronik sigara kullananlara bakıyorum ve gözlüyorum. Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak isteyen kişiler bağımlılık yapan nikotin maddesini vücutlarına sokmaya devam ediyorlar. Ellerinden elektronik sigara düşmüyor. Gittikleri her yere yanlarında götürüyorlar. Ve bu arada eklemem lazım, çok da komik görünüyor ağza kalem gibi bir alet sokup çıkartmak. Belki de elektronik sigara aletinin en üzücü noktalarından biri, kullananların çoğunun sigara içmeye de devam ediyor olmaları. Yani ikisini birlikte kullanmaya devam edenler de var çok fazla ne yazık ki… Elektronik sigara ile sigara bırakmak yerine sigara içmeye devam ediliyor.


Yirmiden fazla araştırma kanıtladı ki, sigara içicilerinin elektronik sigara ile sigarayı bırakma ihtimalleri, elektronik sigara kullanmayanlara göre daha düşük. Ayrıca dünyanın en öldürücü ürünü olan sigaradan daha güvenli tezini savunmak, elektronik sigara güvenli ve sağlıklı demek değildir. Adı üstünde elektronik sigara, yani bu bir sigara! Eroin kullanan birisinin elektronik şırıngaya geçmesi gibi geliyor bana elektronik sigara.Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arayıp detaylı bilgi versin
Verilerimin saklanmasına ve işlenmesine onay veriyor ve benimle telefon/SMS/e-posta ile iletişim kurulmasını kabul ediyorum.
Bilgileriniz tamamen gizli tutulacaktır.

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.