DSÖ PROJE ORTAĞI SEÇİLDİK

Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Yöntemi
Dünya Sağlık Örgütü’nün 2021 Yılında
100 Milyon Sigara İçeni Kurtarma Projesinde
PROJE ORTAĞI SEÇİLDİ


Dünya Sağlık Örgütü 2021 yılı boyunca dünyada 100 milyon sigara içicisini sigara bırakma konusunda destekleme projesini başlattı.

Ve Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu yöntemi Dünya Sağlık Örgütü tarafından proje ortağı olarak seçildi ve duyuruldu!

Allen Carr yöntemi 1983 yılından beri 50den fazla ülkede 50 milyondan fazla sigara içicisini sigaradan kurtarmış olan dünyanın en tecrübeli ve başarılı sigara bırakma yöntemi olarak kabul edilir.

Türkiye’de de 2004 yılından beri onbinlerce insanı sigaradan kurtarmış olan Allen Carr Türkiye merkezi, 2021 yılı boyunda Dünya Sağlık Örgütü’nün 100.000.000 sigara içicisini bırakmaları için destekleme projesinde yer alacağını açıkladı.

Allen Carr yöntemi, yan etkileri olabilecek hiçbir makine araç ilaç kullanmaz. Sigara içicilerinin irade gücüne ihtiyaç duymadan, psikolojik bağımlılıklarını bitiren dünyanın en başarılı yöntemidir.

Allen Carr ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü’ne bu projede Amazon, Google, Johnson & Johnson gibi sektörlerinin dünya liderleri destek verecektir.

Dünya Sağlık Örgütü sene başında sigara içicilerinin Kovid 19’a yakalanma ve hayatlarını kaybetme risklerinin çok daha yüksek olduğunu açıklamıştı.

Allen Carr Canlı Online Seminerler, Video Eğitimler ve dijital desteklerle 100 milyon sigara içicisine destek verecek. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Çin, Rusya, İngiltere, İspanya, Brezilya, Meksika gibi onlarca ülke Dünya Sağlık Örgütü’nden Allen Carr yöntemiyle destek alacak.

Allen Carr Türkiye Kurucusu ve Allen Carr Kıdemli Terapisti Emre Üstünuçar’ın projeyle ilgili yorumu:

Bu projede Dünya Sağlık Örgütü’nün Allen Carr yönteminden destek istemesi, Allen Carr yönteminin canlı online seminerleri ve video eğitimlerinin başarısının bir kanıtıdır.

Artık Sağlık Bakanlığımız da Dünya Sağlık Örgütü gibi Türkiye’deki milyonlarca sigara içicisine destek vermek için Allen Carr yöntemini Türk halkına sunmayı gündemine almalıdır.


Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.