Sigara Nasıl Bırakılır?

sigara-nasil-birakilir-1.jpg
Sigarayı bırakmak için ilk adım, öncelikle profesyonel bir destek almaya açık hale gelmektir. Çünkü her ne kadar kararlı olmak ve bırakmayı gerçekten kafaya koymak bu konuda önem teşkil etse de, sadece “kafaya koydum ben istersem bırakırım” demek ile mutlu olabilmeniz ve kalıcı bir şekilde bırakabilmeniz pek mümkün değil.
Sigara bağımlılığı, kesinlikle uzman yardımı gerektiren ölümcül bir madde bağımlılığıdır. Psikolojik kurguları çok sinsi bir tuzaktır.
İkinci adım,doğru desteği alabilmektir.
Günlük hayatınızda sizi sigara içmeyen durumların sigarayla olan ilişkilerini kafada bitirmeyi öğrenerek bırakmalısınız.
Eğer ben aylar sonra geri dönmek istemiyorum, irade gücüyle savaştığım kötü bir tecrübe istemiyorum, sürekli özleyip kıskandığım bir ruh hali yaşamak istemiyorum, sürekli sigaranın arkasından “yas” tuttuğum birine dönüşmek istemiyorum diyorsanız? mutlaka size sigara içme isteğinden kalıcı olarak nasıl kurtulacağınızı öğretecek olan yöntemi tercih edin.
Bu konuda da size en içten önerimiz, 36 yıldır 20 milyondan fazla sigara içicisini sigaradan kurtaran Allen Carr yöntemidir.

Sigara nasıl bırakılır yorumlar

Sigaradan kurtardığımız ve artık mutlu bir içmeyen olan danışanlarımızın yorumlarını görmek için, instagram ve facebook hesaplarımızı inceleyebilirsiniz.

Sigara kaç günde bırakılır

Sigarayı bıraktım? diyebilmenin bir kronometresi, bir zaman kotası yoktur.
Şu kadar gün geçerse kendimi sigarayı bırakmış sayarım? diyebileceğiniz bir yapıya sahip değildir. Sorunun çok küçük bir kısmı olan nikotin bağımlılığı, son sigaranın söndürülmesinden sadece birkaç gün sonra tamamen sona erer. Kişinin hiçbir çabasına ihtiyaç duymaz. Vücut zehri otomatik olarak,hızlıca sistemden dışarıya atar. Ve kişi nikotinden tamamen arınır.
Eğer kişi son sigarasını söndürmeden önce, sorunun büyük parçası olan psikolojik bağımlılığın nasıl bitirileceğini öğrenerek bu sürece girdi ise, bıraktığı andan itibaren zaten son derece özgür ve mutlu biri olarak hayatına devam eder. Ve herhangi bir gerisayım içinde olmaz. Eğer kişi,son sigarasını söndürüp bırakma sürecine girdiği andan itibaren kendisini kurtulmuş? hissetmiyorsa, bunun temel nedeni kafada bitirememiş olmasıdır. Ve aylarca içmemeyi başarsa bile, duyduğu özlem ve yaşadığı sıkıntı devam eder.

Sigara bırakmanın yan etkileri

Kafada doğru şekilde bitirerek son sigarasını söndüren kişi için, hiçbir yan etki söz konusu değildir. Sorunun nikotin kısmı, kendiliğinden birkaç gün içinde biter. Psikolojik kısmı ise, zaten son sigara söndürülmeden önce halledilmiştir. Bu örnek,doğru bırakan kişinin süreci için geçerli olan bir örnektir.
Fakat sorunun psikolojik kısmını son sigarayı söndürmeden önce halletmeyen ve son sigarasını bir daha yakmamayı “umarak” söndüren kişi için bir hayli yan etki söz konusudur. Özler, içenleri kıskanır, bir arkadaşından ayrılmış ve bir desteğinden vazgeçmiş gibi hisseder, bir ödülü kendine yasaklamış gibi algılar, yerine bir şeyler koymaya çalışır, kilo alır, eskisine göre daha gergindir vs…
İşin özü, sigarayı bırakmanın gerçek hiçbir yan etkisi yoktur. Yalnızca yanlış şekilde bırakmaya çalışmanın beraberinde getirdiği bir takım zorluklar vardır. Doğru bıraktığınızda ortaya çıkacak olan tek değişim, hayatınızın, vücudunuzun, enerjinizin hep daha iyi ve daha sağlıklı olacağı bir değişimdir.

Sigara bırakma sonrası

Kafada bitirerek yeni bir sayfa açabilmiş kişi için, özgürlüğün ve giderek artan yaşam kalitesinin müthiş şekilde keyfini çıkarmaya başladığı süreçtir.
Sigara bırakma sonrasında elbette dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Ve bunları Allen Carr Türkiye olarak sunmuş olduğumuz sigara bırakma terapilerinde çok detaylı biçimde katılımcılarımıza anlatırız.
Önemli olan bırakmak değil tekrar başlamayacak bir kafa yapısına erişmektir, bunu çok iyi biliriz.
Fakat hiçbir ön hazırlığa ve herhangi bir metoda sahip olmayan ve bilgi kirliliği yaratarak sigara bırakma sonrasında uyulması gereken kural listelerini etrafa savuran taktisyenlerden ve sözde stratejilerden uzak durmak, son derece faydalıdır.

Sigara nasıl bırakılır 2020

Her geçen yıl,yeni isimlerle yeni yöntemler türemeye devam ediyor.
Ve yıllar geçtikçe insanlar sigara bağımlılığının gerçek yüzünü daha iyi tanımaya ve anlamaya başlıyorlar. Özellikle günümüzde bu farkındalık iyice artmış durumda.
Bizim size en içten önerimiz şu olur :
Artık ne havalı ne de moda olan bu kanser çubuklarını hayatınızdan kalıcı olarak atabilmek için, hemen bugün harekete geçmeniz ve hak ettiğiniz kalitedeki yaşama bir an önce kavuşmanız.

Mucize sigara bırakma yöntemi

Mucize sigara bırakma yöntemi diye bir şey yoktur.
Doğru yöntem ve yanlış yöntem vardır.
Eğer en kestirme yoldan, hemen sigarayı bırakmak için sihirli bir değnek arıyorsanız, bundan vazgeçmelisiniz.
İhtiyacınız olan şey, doğru yöntemle tanışmaktır. Ve bu konuda “Sigarayı bırakmanın kolay yolu” adıyla dünyada bilinen en iyi yöntem, Allen Carr yöntemidir.

Sigara nasıl bırakılır video

Bu konuda Londra merkezimiz tarafından hazırlanmış ve yıllar önce yayınlanmış olan 1 saatlik eğitici bir video mevcut. Başta youtube olmak üzere, bir çok platformdan ulaşmanız mümkün. Allen Carr yönteminin genel mantığını özetleyen bir içeriktir. Daha sonra sorularınız olursa ya da yöntemin en etkili hali olan canlı seanslarımızla ilgili bir talebiniz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin…

Sigara nasıl bırakılır psikoloji

Bırakmaya açık olmak için hazır olmak arasında çok keskin bir fark vardır. Şuan bu satırları okuduğunuza göre, bırakmaya kesinlikle açıksınız? Fakat diğer her içici gibi henüz hazır değilsiniz? Bunu farketmeniz çok önemlidir.
Siz bırakmaya açık bir şekilde ama hazır hissetmeden, hazır olmak için destek almış olacaksınız.
Sürekli bırakmaya daha fazla hazır hissedeceğiniz “o özel günü” düşleyip, sigarayı bırakma kararınızı her defasında ertelemeye bir son vermenin vakti geldi. Bizimle iletişime geçin ve kafada bitirmenize yardımcı olalım…

Tüm hakları Allen Carr Türkiye'ye aittir. © 2004 - 2024 İzinsiz içerik kopyalanması yasaktır.